HÄSTENS SE SPOJIL S PROSLULOU DVOJICÍ DESIGNÉRŮ!

/, Novinky/HÄSTENS SE SPOJIL S PROSLULOU DVOJICÍ DESIGNÉRŮ!

Hästens se spojil s proslulou dvojicí designérů, s jejichž pomocí inovoval legendární modrý kostkovaný vzor svých potahů!

Hästens, slavná švédská firma specializující se na výrobu postelí již od roku 1852, oznamuje, že navázala svou první, průlomovou spolupráci ve sféře designu, a to s duem švédských návrhářů studia Bernadotte & Kylberg.

222_Bernadotte-Kylberg-by-Morgan-Norman_Copyright-Bernadotte-Kylberg

Výsledkem této spolupráce, při níž si společnost Hästens poprvé v historii pohrála se svým ikonickým vzorem modré kostky. Vznikly dva nové modely– Appaloosa a Marwari –, které obě využívají konstrukci postele Hästens 2000T. Poprvé byly představeny na Salone del Mobile Milan ve dnech 4. – 9. dubna 2017. Jedná se o první případ ve sto-šedesátileté historii Hästens, kdy se společnost rozhodla svůj dnes již tradiční vzor změnit.

Hastens_team

 APPALOOSA
Tato postel vznikla díky spolupráci Hästens s oběma návrháři jako druhá v pořadí a její výroba trvá dva dny. Její název byl inspirován stejnojmenným americkým plemenem koní, proslaveným svou skvrnitou pestrobarevnou srstí. Design postele vychází z charakteristické modré kostky, která však tentokrát získala hravý, moderní švih prostřednictvím velkorysého modrobílého vzoru z navzájem se prolínajících velkých čtverců. Pro tuto postel a vzorově sladěné postelové čelo Hästens vyvinula zcela novou, dvouvrstvou látku v odstínech tmavě a světle modré a bílé. Bernadotte & Kylberg zvolili grafickou abstrakci ikonické modrobílé kostky. Jejich záměrem bylo, aby zákazníci na první pohled rozpoznali značku Hästens, ale obohacenou inovativním a současným nádechem.

 Hastens_Milano_Appaloosa Hastens_Apalloosa

MARWARI
Název postele byl inspirován vzácným a majestátním plemenem koní Marwari, vyšlechtěným v indickém státě Marwar (Džopúr). Při výrobě originálních detailů inovované látky postele Marwari využila Hästens podobný postup, jakým se vyrábějí podpěnky koňského sedla, kdy se jedinečným způsobem splétají přírodní vlákna. Tato metoda odkazuje na kořeny firmy jako mistrovských sedlářů. Součástí postele je okraj základny z kůže barvené rostlinnými barvivy a postelové čelo. Bernadotte & Kylberg ve své inspiraci vycházeli ze základů firmy – jejího designu a proslulého řemeslného umu –, a navrhli textil upomínající na sedlový podbřišník, který vzniká nesmírně složitou technikou. Je to hold počátkům firmy jako mistrovských výrobců koňských sedel.Postel Marwari je provedena v sytě hnědé, připomínající srst koňského plemene, které jí dalo jméno. Její součástí jsou stejně sladěné postelové čelo, akcenty kůže barvené rostlinnými barvivy a charakteristický mosazný štítek.Jedna postel Marwari se vyrábí necelý týden.

 Hastens_Milano_Marwari Hastens_Marwari_bed_fabric

O NÁVRHÁŘÍCH
BERNADOTTE & KYLBERG
Bernadotte & Kylberg je švédské návrhářské studio s celosvětovou působností a pro oba její představitele je typická věrnost a láska ke švédskému designu.Carl Philip Bernadotte,švédský princ, studoval na univerzitě Island School of Design. Druhý designer je Oscar Kylberg. Zaměřují se na průmyslový i grafický design a při práci díky svým švédským kořenům klade největší důraz na koncového uživatele. Hlavní filozofií této dvojice je kultovní a inspirativní, ale především nadčasový design. Poptávka a obsah u nich určují formu, inovaci a estetiku, což rozvíjí ty nejpříznivější podmínky pro navrhování osobních a uživatelsky hodnotných produktů.

Od založení studia v roce 2012 společně navrhli produkty pro celou řadu známých lokálních i mezinárodních značek, za něž se jim dostalo širokého uznání. Jsou mimo jiné držiteli ceny Ret Dot Award, kterou v roce 2015 získali za „vysoce kvalitní design“ jejich kolekce Stockholm Aquatic, určené pro dánskou designovou firmu Stelton. V roce 2016 se jejich křišťálová kolekce kalíšků Air Sense, navržená pro německou sklářskou firmu Zwiesel Kristallgas, stala součástí stálé expozice designu Švédského národního muzea umění a designu.

 bernadotte-kylberg

2018-12-17T19:50:17+00:00