Grand Vividus

Hästens zahájila exkluzivní spolupráci se světově proslulým návrhářem Ferrisem Rafaulim, díky níž nyní uvádí svoji dosud nejdokonalejší a nejrafinovanější postel – Grand Vividus, která představuje novou úroveň pohodlí, řemeslné dokonalosti a luxusu, založených na 168 letech zkušeností.

Rafauli, v oblasti designu známý svými inovativními projekty a luxusními návrhy vybavení interiérů pro elitní klienty na celém světě, se při vývoji postele inspiroval odkazem značky Hästens a její letitou tradicí jako výrobce postelí a sedel. Výsledkem je kontinentální postel kombinující nadčasový a klasický design i návrhářův unikátní styl. Grand Vividus je zosobněním luxusu, kvality a designu bez kompromisů a v ložnici působí přímo jako umělecké dílo. Vyrábí se výhradně ručně nejzkušenějšími řemeslníky Hästens v továrně ve švédském Köpingu

„Značka Hästens je známa výrobou vysoce kvalitních postelí a náš tým projekty světového formátu. Připadalo nám proto namístě, aby se tyto dvě sféry propojily, a vznikla tak dosud nejen nejpohodlnější, ale i nejluxusnější postel na světě,“ říká k tomu Ferris Rafauli.

Rafauli svůj návrh založil na klasickém modrobílém kostkovaném vzoru Hästens a vytvořil téměř architektonický kus nábytku, který každou ložnici promění ve velkolepý, okázalý prostor. Při navrhování postele pracoval se stejnými materiály, jaké se používají při výrobě sedel: různými vrstvami leštěné kůže, semiše a kovu. Ty často tvoří základní prvky interiérové architektury a vysoké krejčoviny – tedy oblastí, jimiž se Rafauli ve své tvorbě inspiruje především.

„Spolupráce s Hästens probíhala velmi přirozeně. Vyznáváme stejné hodnoty, pokud se designu a kvality týče, a byli jsme nadšeni, že je můžeme vyjádřit použitím těch nejkvalitnějších dostupných materiálů,“ Rafauli dodává.

Rafauli strávil velmi dlouhou dobu hledáním těch nejoptimálnějších textilií a materiálů, ještě než načrtnul první skicu. Výsledkem jeho spolupráce s Hästens je postel, která nejen oslavuje tradici Hästens, ale zároveň si nepochybně a právem zajistila přední místo mezi nejatraktivnějšími příklady interiérového designu. Na rozdíl od většiny postelí, jež lze v současné době najít na trhu, Grand Vividus díky jemné kůži, leštěnému dřevu a semišovými a mosaznými dekorativními detaily spolu s elegantními architektonickými křivkami v ložnici působí jako umělecké dílo a její majestátní ústřední prvek.

„Ferris Rafauli je skutečným mistrem v navrhování nejluxusnějších produktů,“ vysvětluje Jan Ryde, výkonný ředitel Hästens a zástupce páté generace majitelů firmy. „Vzhledem k naší více než desetileté spolupráci má dokonalý smysl a porozumění pro naše produkty. Je přeborníkem v maximálním luxusu. Nikdo jiný nedokáže lépe vyjádřit tradici, kterou Hästens zosobňuje.“

Grand Vividus představuje dosud nejvyšší úroveň řemesla. Celý tým vyrábějící Vividus v Köpingu absolvoval pod vedením mistra sedláře školení, aby se naučil vyrábět jedinečné detaily postele s co největší precizností. Každá postel Grand Vividus obsahuje ještě kvalitnější koňské žíně, vlnu, bavlnu, len a dřevo z pomalu rostoucí švédské borovice než jakákoli naše předchozí postel a váží úctyhodných 530 kilogramů.*

Ferris Rafauli dokázal posteli Hästens Grand Vividus vdechnout svůj jedinečný smysl pro rafinovanost. Výsledkem je ručně vyráběné mistrovské dílo, působivé a nepřehlédnutelné díky unikátní kombinaci několika druhů kůže a zlaté mosazi, velkorysým rozměrům a maximální pohodlnosti.

*Při rozměrech 210 x 210 cm

FERRIS RAFAULI

Grand Vividus je nádherně polstrovaná ve variantě čtyř odstínů – Black Shadow (černá), Phantom Charcoal (temně uhlová), Natural Shale (přírodní břidlice) a Traditional Blue (tradiční modrá). Každá varianta má barevně sladěný okraj z leštěné a přírodně barvené kůže, zpevněný nýty ze zlaté mosazi, šagrénové a nubukové kůže a dřevěných lemů v zrcadlově lesklé úpravě.

Pevnost matrace:

Grand Vividus je k dispozici s měkkou, středně tvrdou a tvrdou matrací.

Rozměry:

Grand Vividus se vyrábí výhradně ručně, a je proto dostupná v libovolných rozměrech po půl centimetru, a to až do šířky a délky 3 metry.

O FERRISU RAFAULIM

Ferris Rafauli je ikonický designér a umělec zaměřený na návrhy a realizaci vysoce luxusních interiérů a lifestylových produktů pro elitní klientelu, včetně významných rodin, špičkových sportovců a celebrit v Severní Americe a na celém světě.

Již více než dvacet let je znám svou schopností navrhovat a dokonale integrovat své návrhy architektury, interiérů, nábytku i krajinných prvků do každého projektu, jemuž se věnuje s mistrovskou pozorností k detailu s cílem poskytnout luxusní bydlení nejvyšší kvality. Podobně Rafauli vytvořil kompletní řešení pro ložnici, zahrnující postele, lůžkoviny a nábytek, který nejen zajistí nejkvalitnější možný spánek, ale je zároveň charakteristický působivým uměleckým a architektonickým výrazem každého produktu, který dosud pro Hästens navrhnul.