Příběh Vagner Design

//Příběh Vagner Design
Příběh Vagner Design2018-12-17T19:50:11+00:00

Cesta ze Švédska až do Čech

To, že jsou postele Hästens opravdu unikátní a jedny z nejpohodlnějších na světě, potvrzuje i příběh Karla Vágnera, který se do jedné z nich doslova zamiloval po první “společně strávené noci”, neváhal opustit svoji dosavadní profesi a přivedl značku Hästens ze Švédska až k nám.

Jak to začalo

Příběh postelí Hästens v Čechách začal v roce 2004, kdy se Karel Vágner, rodák ze Zlína a současný majitel firmy Vágner Design, která zastupuje značku Hästens v České republice, vypravil navštívit svou sestru žijící ve Švédsku. Tam také poprvé na vlastní kůži okusil kouzlo těchto jedinečných postelí. “Týden u sestry ve Švédsku navždy změnil můj pohled na postel a její roli v našem životě. Každé ráno jsem se probouzel výrazně lépe než při vstávání doma. Dokonce jsem žil v domnění, že sestra má v ložnici jakousi zázračně tichou klimatizaci, která tu pohodu a čerstvost způsobuje. Když mi sestra odhalila, že veškeré to pohodlí pramení z modrobíle kostkované postele, věděl jsem ihned, že takovou postel si chci pořídit stůj co stůj”, s úsměvem vzpomíná Karel Vágner.

První postel v Čechách

Karla Vágnera nezastavil ani fakt, že v roce 2004 nikde ve střední Evropě obchody Hästens neexistovaly a že pokud postel skutečně chce, musí si ji nechat přivézt až ze Švédska. Když se po návratu domů o svém záměru zmínil několika přátelům, nedívali se na něj jako na blázna, ale naopak – požádali ho, aby jim tuto zázračnou postel rovněž pořídil.

Pak už zbýval jen nepatrný krůček od splnění trochu rozmarného přání ke zcela nové životní náplni. Když ani manželka Šárka, která je Karlu Vágnerovi dodnes partnerkou i v podnikání, nebyla proti, bylo rozhodnuto. Do Čech se nepoveze pouze jedna postel, ale desítky, stovky a nakonec tisíce.

Obchod na Vinohradské

A tak díky této shodě okolností na Vinohradské třídě číslo 33 již od roku 2005 existuje modrobílý obchod, ze kterého vyzařuje měkkost, luxus, zdraví a pohodlí. Od svého založení si z něj postel Hästens odnesly již tisíce spokojených zákazníků a mnozí se vrací znovu a znovu.

A Karel Vágner zázračný účinek zdravé a komfortní postele den co den dokazuje svoji vitalitou při péči o nové i vracející se klienty. Jistě i proto byl Hästens Concept Store v Praze již několikrát oceněn jako jeden z nejúspěšnějších obchodů Hästens na celém světě.

Postele Hästens