Proč jsou nejlepší přikrývky a polštáře z prachového peří?

To vše souvisí s měkkostí, úrovní podpory, cirkulací vzduchu a teplotou. Každá postel Hästens je navržena a vyrobena z čistě přírodních materiálů, protože „dýchají“ a umožňují cirkulaci vzduchu kolem celého těla během spánku. Pomáhají tak regulovat tělesnou teplotu, a díky tomu se méně často probouzíte. Přikrývat se něčím, co by mohlo potlačit schopnost vaší postele dýchat, tedy nedává smysl. Ložní prádlo, přikrývky a polštáře proto vyrábíme z materiálů, které zážitek ze spánku ve stylu Hästens umocňují, místo aby jej jakkoli omezovaly.

CO DOKÁŽE SPRÁVNÝ POLŠTÁŘ A PŘIKRÝVKA

Polštáře a přikrývky Hästens obsahují nejjemnější bílé husí prachové peří. Jsou tedy vysoce prodyšné a poskytují vysoce účinnou izolaci pro čistě přírodní prostředí při spánku. Naše studie prokázaly, že ať je postel jakkoli prodyšná, nesprávná či nekvalitní přikrývka či polštář její schopnost podpořit cirkulaci vzduchu kolem těla do značné míry eliminuje.

Polštář a přikrývka jsou pro kvalitní a hluboký spánek naprosto zásadní. Je velmi důležité vybrat si správný polštář, díky kterému budou vaše páteř a krk ve spánku vždy odpočívat v anatomicky správné poloze.

NEJČISTŠÍ PRACHOVÉ PEŘÍ

V Hästens naše polštáře a přikrývky zdokonalujeme již od našich počátků v roce 1926: používáme výhradně nejjemnější dostupné prachové peří – žádné syntetické materiály, jen čisté přírodní peří hus a kachen. Prachové peří izoluje a udržuje stabilní teplotu a zároveň efektivně odvádí tělesnou vlhkost. Nakonec ani husám a kachnám nevadí nosit „stále stejné šaty“ v chladné zimě i horkém létě. Stejně se budete cítit i vy při spánku v polštářích a pokrývkách Hästens, plněných čistým jemným a novým prachovým peřím.

NEBUDETE SE POTIT

Abyste měli z úžasných vlastností prachového peří co největší užitek, látka, kterou používáme pro výrobu našich přikrývek a polštářů, také splňuje nejvyšší měřítka kvality a je utkána podle našich přísných specifikací. Je pevná, lehká, nepropouští peří a je ze 100% bavlny.

Naše textilie a ložní prádlo se tkají z velmi jemných vláken, která umožňují cirkulaci vzduchu a umocňují prodyšnost výplně z prachového peří. Na základě letitých zkušeností víme, že pokud jde o hustotu látky, mezi luxusním pohodlím a nedostatečnou prodyšností vede velmi tenká linie. Chcete měkkost, ale ne izolaci. V Hästens si vybíráme textilie, u nichž se snoubí odolnost s lehkostí, aby byl váš zážitek ze vzdušného spaní co nejkvalitnější. Ideální hustota textilie pro unikátní materiál, aniž bychom jakkoli slevili na jeho prodyšnosti – takové je skutečně luxusní ložní prádlo.

Vyvarujte se nekvalitních výrobků z prachového peří; často bývají ošetřeny těsnícími prostředky podobnými lepidlu, které sice zamezují pronikání peří na povrch, ale zároveň brání cirkulaci vzduchu.

Pokud se pod přikrývkou z prachového peří potíte, byla pravděpodobně buď ošetřena právě takovým sprejem, nebo vaše postel obsahuje syntetické materiály, anebo je ve vaší ložnici příliš horko (doporučená teplota se pohybuje v rozmezí 14–18°C).

SAN PRO CARE®Textilie Hästens jsou ekologicky ošetřeny technologií San Pro Care®, díky níž absorbují vlhkost pětkrát rychleji a uvolňují ji dvakrát rychleji než konvenční materiály.

CERTIFIKÁT TRAUMPASS

V Hästens se striktně řídíme zásadami etického chování zodpovědného k přírodnímu prostředí a respektem k lidským právům a právům zvířat. Spolupracujeme výlučně s dodavateli, kteří jsou stejně posedlí kvalitou jako my, a všichni musí za všech okolností dodržovat naše striktní požadavky. Husy ani kachny se nikdy nezabíjejí jen pro peří; jsou součástí potravinového řetězce a jejich peří vykupujeme jako vedlejší produkt. Celá naše péřová kolekce získala certifikát Traumpass potvrzující, že nabízíme pouze nejvyšší kvalitu, evropské prachové peří se zjistitelným původem a získávané bez násilí na zvířatech.

Naše kolekce z čistě přírodních materiálů obdržela certifikáty Oeko-Tex, Traumpass a No Mite a zcela odpovídá jejich standardům.