Bavlna

Bavlna jako dokonale prodyšný materiál tvoří ideální kombinaci s koňskými žíněmi. Měkká, pevná a příjemná na dotek.

Bavlna je pravděpodobně nejměkčí a nejpohodlnější dar přírody lidstvu. Ta, kterou používáme v Hästens, je maximálně komfortní a prodyšná, zajišťuje dokonalou cirkulaci vzduchu kolem celého těla při spánku a zároveň je udržuje v suchu a pohodlí ve zdravém prostředí. Díky tomu usínáte rychleji a vaše fáze tvrdého spánku trvá déle.

SVĚŽÍ SPÁNEK DÍKY PRODYŠNOSTI

Nedýcháme jen plícemi, ale také pokožkou. Lidské tělo je vybaveno více než 7 milióny pórů, které dýchají, a tím je zbavují toxinů. Abyste se ve spánku nepotili a cítili se pohodlně, je důležité spát v posteli, která je prodyšná a umožňuje cirkulaci vzduchu.

ROZDÍL MEZI BAVLNOU A NEPROPUSTNÝMI MATERIÁLY

Zřejmě jste si všimli, jak vás bavlněná košile či halenka v horkém létě příjemně chladí a účinně odvádí pot a jak nepříjemně byste se za takových podmínek cítili v oblečení ze syntetických materiálů. Je to díky jedinečné vlastnosti bavlny větrat a odvádět pot a vysokou vlhkost. Pot, který za noc vyloučíte, se z 98 % skládá z vody, a pokud spíte v posteli, která „dýchá“, a používáte prodyšné ložní prádlo, tato vlhkost se velmi snadno vypařuje. Syntetické materiály jako guma, polyethery a další jsou téměř neprodyšné, a veškerá vlhkost, kterou ve spánku vaše tělo vyloučí, tak zůstává v posteli. Netřeba dodávat, že teplé a vlhké prostředí poskytuje ideální podmínky k množení roztočů.