Koňské žíně

Koňské žíně tvoří základ všech postelí Hästens a jsou naším nejmilovanějším materiálem. Jejich vlastnosti jsou opravdu pozoruhodné.

 

VENTILAČNÍ SYSTÉM

Z hlediska konstrukce postele se koňským žíním vyrovná jen málokterý materiál. Každý stočený pramen žíní funguje jako malá pružina, která zesiluje účinnost vnitřního pružinového systému a propůjčuje mu dodatečnou podporu a pružnost. Koňské žíně se zároveň vyznačují vlastním charakteristickým ventilačním systémem.

Každý pramen koňských žíní funguje jako miniaturní průduch: jde v podstatě o duté vlákno s mikroskopickým kapilárním působením, které odvádí vlhkost a umožňuje přístup čerstvého vzduchu. Žíně jsou tak účinné, že pokud je ponoříte do vody a otřepete, téměř okamžitě uschnou. Milióny pohodlných, přírodních mikro-pružin v postelích Hästens při hlubokém spánku odvádějí z těla jakékoli přebytečné teplo a vlhkost. V důsledku toho usínáte rychleji a můžete si dopřát luxusu hlubokého, nepřerušovaného a osvěžujícího spánku při optimální teplotě. Jistě si umíte představit, jak tyto faktory ovlivní kvalitu vašeho spánku.

NAPROSTO HYPOALERGENNÍ

Koňské žíně, které používáme v našich postelích, jsme testovali v řadě nezávislých evropských výzkumných ústavů. Dle jejich posudků neobsahují naprosto žádné alergeny, což znamená, že nevyvolávají alergie. Za pozornost stojí i skutečnost, že žíně jsou organický materiál, jehož přirozené vlastnosti zamezují množení bakterií, plísní a roztočů, a tím přispívají ke zdravému, hygienickému prostředí při spánku.

NÁŠ VÝPLŇOVÝ MATERIÁL OD POČÁTKU 19. STOLETÍ

V postelích Hästens používáme výhradně nejkvalitnější pravé koňské žíně, abychom naplno využili jejich žádoucích vlastností a poskytli vám čistě přírodní a extrémně odolný a trvanlivý produkt. Žíně nejprve čistíme ve vařící vodě, poté důkladně propíráme a následně stáčíme a dezinfikujeme zahřátím na teplotu 140°C při čtyřnásobném atmosférickém tlaku za vysoké vlhkosti.

Celý proces končí přidáním vnějších substancí. Výsledkem je absolutně čistý a pružný přírodní materiál. Před tříděním a rozčesáváním pro použití v posteli či matraci je necháváme odpočinout při skladování. Po rozpuštění dlouhých stočených pramenů jsou žíně nádherně kadeřavé a získají mnohonásobně na objemu. Tuto metodu zpracování dodržujeme více méně beze změny již po dvě století.

NAŠE DRUHY KOŇSKÝCH ŽÍNÍ

Základem stabilně vysoké kvality všech našich produktů je výjimečná péče při výběru a třídění žíní. V Hästens používáme různé druhy koňských žíní, které se liší svými specifickými vlastnostmi: žíně typu A-Lyx – luxusní výběr čistých koňských žíní, využívající pouze nejdelší a nejsilnější prameny charakteristické maximální pružností a používané pro silně odpružené postele s tvrdým povrchem žíně typu J – měkká, pružná a ohebná kombinace vysoce kvalitních koňských žíní a žíní skotu, používaná při výrobě měkčích a poddajnějších postelí

Další z kolekce Tajemství spánku