Vlna

Vlna vás zahřeje, když je vám zima, a ochladí vás, když se dusíte vedrem. Je to přírodní a vysoce účinný materiál – a také vysoce nehořlavý!

Příroda stvořila ještě jeden malý zázrak, který představuje dokonalý doplněk ke koňským žíním a bavlně: velmi efektivní materiál jménem vlna. Čistá vlna pomáhá zajistit ideální prostředí při spánku a funguje jako jakási kontrolní jednotka při regulaci klimatu v posteli. Její obdivuhodnou schopnost zahřát za chladných podmínek a chladit v horku je lidstvu známa odnepaměti. Díky ní budete spát v suchém prostředí a při optimální teplotě.

VYVÁŽENÁ KOMBINACE

Postele Hästens obsahují směs vlny a bavlny v perfektně vyváženém poměru, který jim zaručuje maximální komfort a zároveň nehořlavost. Vlna je ve skutečnosti jedním z nejméně hořlavých přírodních materiálů. Je také antistatická, pevná, elastická a voděodolná a dokáže účinně izolovat teplo.

SLÁVA EVOLUCI

Vlněné vlákno se vyznačuje komplexní pružnou strukturou s nepravidelným povrchem, který se v průběhu evoluce vyvinul tak, že dnes dokáže poskytnout maximální tepelnou ochranu. Mezi buněčnou strukturou vlny a hladkými syntetickými vlákny je propastný rozdíl.

Vlněná příze díky své nepravidelné povrchové struktuře účinně nabaluje velké množství vzduchu. To jí propůjčuje vysoce izolační vlastnosti a také poddajnost, elasticitu a odolnost. Vlna mimoto dokáže absorbovat vodu až do 30 % své váhy, aniž byste pocítili jakoukoli vlhkost. Ta může hladce proudit miniaturními póry – a právě proto je tento materiál tak příjemný jak v horkém létě, tak za chladných zimních nocí. Přejeme vám tvrdý a sladký spánek po celý rok.

TRVALÝ UŽITEK

Vlna je lidské civilizaci známa po tisíce let. Babyloňané a Egypťané ji používali k tkaní látek. Nejstarší známý exemplář švédské vlněné tkaniny odborníci datují do doby bronzové, a je tedy starý přibližně tři tisíce let! Vlna se však nepoužívala jen k výrobě příze pro tkaní oděvů; uplatnila se i jako oblíbený materiál pro ložní prádlo. Schopnost vlny chránit před teplem a zimou při spánku a probuzení se dodnes nijak nezměnila. Výplňovým materiálem našich postelí je proto perfektně vyvážená kombinace vlny, bavlny a koňských žíní, která jim propůjčuje účinné termoregulační vlastnosti a jedinečnou přirozenou elasticitu.